Komplexní profil sportovce

Komplexní profil sportovce umožňuje zhodnotit jednotlivé parametry sportovního výkonu (síla, rychlost, vytrvalost, výbušnost) a tělesné dispozice sportovce (aktivace core, poruchy držení těla, dysfunkce pohybu). Následně navržený tréninkový plán efektivně a bezpečně odstraní slabiny sportovce. Tato metodika vede k optimalizaci a individualizaci tréninku a výrazně snižuje riziko přetrénování i zranění při sportovním výkonu.

SBĚR INFORMACÍ - ANALÝZA – VYHODNOCENÍ – NÁVRH KONDIČNÍHO PLÁNU  

 1. Vstupní pohovor 30 min
 2. Analýza tělesného složení 5 min
 3. Diagnostika pohybového aparátu (sv. Funkce, flexibilita a dysbalance) 60 min
 4. Výkonnostní testy
 5. Konzultace výsledků 30 min
 6. Tvorba tréninkového plánu
 7. Nutriční poradenství

 

VIDEOUKÁZKA 

Workflow stanovení kompleního profilu sportovce

 

Výkonnostní testy

Výbušnost

 • skoky 20 min
 • sprinty 20min
 • encoder 60 min
 • příprava vybavení 60 min

Síla

 • Dřep, bench press, shyb 60 min

Silová vytrvalost

 • Kliky/min
 • Dřepy/min
 • Side plank time 10 min

Aerobní vytrvalost

 • RSA 10 min
 • VO2max nebo Cooper test 20min   

Popis jednotlivých kroků 

Diagnostika pohybového aparátu + sestavení korektivního cvičení.
Funkční pohybová diagnostika je odborné vyšetření držení těla, svalových funkcí a délek pomocí manuálních a pozorovacích technik, na jehož základě je stanoven soubor nápravných cvičení.

 

 

Analýza výskoku
Slouží k hodnocení silově rychlostních schopností sportovců, jejichž výkon je závislý na dynamice pohybu. Nemusí se nutně jednat pouze o sporty, kde je výskok dominantní schopností. Na základě různých typů výskoku, můžeme stanovit tréninkové metody pro lepšení dynamiky pohybu.

 

 

Analýza sprintu (fotobuňky, videoanalýza, opakované sprinty)
Tento test se skládá z přesného měření času sprintu na různé vzdálenosti a analýzy zpomaleného záběru pohybu. Tato kombinace umožňuje odhalit silové, biomechanické či technické nedostatky.

 

Silové testy (podle stavu a potřeb klienta)
Silové testy odhalují schopnost produkce síly jakožto základní pohybové schopnosti v běžných pohybových vzorcích, ale i ve vzorcích specifických pro potřeby klienta. Zároveň mohou odhalit svalové dysfunkce, které nejsou bez zátěže viditelné.

Stanovení optimální zátěže pro výbušnost
Tento test stanoví optimální zátěž pro ideální kombinaci rychlosti a síly, jenž má za následek nejvyšší možný fyzikální výkon v daném pohybu.

 

VO2max test
Dlouhodobě užívaný laboratorní test, který stanovuje úroveň schopnosti využívat kyslík pri aerobní produkci energie. Vhodný především pro vytrvalostní sporty. Múže být proveden na běhacím páse či stacionárním kole, podle potřeb klienta.

Cooper test
Tradiční test vytrvalosti v běhu na 12 minut.